Ogłoszenia duszpasterskie 2023-11-19

XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2023 r.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla – Patronalne Święto Akcji Katolickiej. Modlimy się za Akcję Katolicką, która  jest bardzo żywotnie zaangażowana w duchowe życie naszej wspólnoty parafialnej. Na Jasnej Górze od godz. 16:00 rozpocznie się Forum Akcji Katolickie w sali Różańcowej. Wykłady tematyczne, dzielenie się świadectwami. O godz. 18:00 Msza św. i rozesłanie uczestników. Zapraszamy wszystkich członków AK.

  2. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania. W czwartek zapraszamy kl. VI i VII a w piątek kl. VIII i I szkół średnich. Młodzież bierze udział we Mszy św. o godz. 18:00 a potem spotkanie na sali. Zabieramy ze sobą dzienniczki bierzmowanych. Wszyscy przygotowujący się do bierzmowania w grudniu od 17 -20 biorą udział w Rekolekcjach Adwentowych. 

  3. Polecamy prasę katolicka „Niedziela”, „Rycerz Niepokalanej” . Warto ubogacić się czytając dobre artykuły. Na ławeczce są też kalendarze z wizerunkiem Maryi na 2024 r. w cenie 5zł.

  4. Dzisiaj III niedziela miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę będą przekazane na potrzeby naszej świątyni i pokrycie kosztów nowych klimatyzatorów. Wszystkich parafian ofiarodawców wspierających upiększanie naszego kościoła polecamy w modlitwie Bogu i z serca dziękujemy. Bóg zapłać.