Ogłoszenia duszpasterskie 2024-04-07

II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego  07.04.2024 r

  1. „Bądźcie miłosierni jak wasz Ojciec w niebie”, „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Rozpoczynamy 81 Tydzień Miłosierdzia po wezwaniem: „Miłosierni jak Ojciec”.  Dzisiaj czcimy Tajemnicę Miłosierdzia Bożego. W czasie każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, polecając nas samych i świat cały Bożemu Miłosierdziu.
  2. W poniedziałek Msza św. wieczorna będzie w intencji wspólnoty Akcji Katolickiej. Po Mszy św. spotkanie na Sali i wykład ks. Kanclerza Mariana Szczerby pt: „Eucharystia szczytem życia duchowego". Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków. 
  3. Klub Seniora Maksymilian zaprasza członków Klubu na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. Na spotkaniu omówiony będzie program wyjazdu rehabilitacyjnego nad morze do Międzywodzia oraz sprawy bieżące. 
  4. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się wotywny świecznik. Tam układamy zapalone lampki. Jest to „moje światło dla Jezusa i Maryi”, jako przedłużenie naszej modlitwy.
  5. Zapraszamy wiernych na pielgrzymkę 26 - 27 kwietnia do Kudowy Zdrój, Wambierzyc, Duszniki Zdrój oraz pielgrzymkę do Armenii i Gruzji od 17 - 27 czerwca. Najstarsze kraje chrześcijańskie z przepięknymi krajobrazami i wspaniałymi zabytkami. Warto skorzystać z tych pielgrzymkowych propozycji. Zapisy w zakrystii i kancelarii. 
  6. W prasie katolickiej polecamy bardzo ważny i ciekawy artykuł pt: „Ludzie wiedzą, że można na nich liczyć” -  o pracy Caritas, która dowodzi, że jest więcej dobra niż zła. Są też dobre rady - jak poradzić sobie ze stresem.
  7. W przyszłą niedzielę poświęconą Słowu Bożemu, będziemy dodatkowo między Mszami św. czytać Pismo Święte. Gdyby, ktoś z wiernych, kto dobrze czyta chciałby się w to włączyć, prosimy aby to zgłosił w zakrystii.
  8. Wszystkie rodziny z naszej parafii, ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy: Bóg zapłać!