Ogłoszenia duszpasterskie 2024-04-14

III Niedziela Wielkanocy 14.04.2024 r.

  1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do czytania Pisma Świętego w domach i we wspólnotach. Między Mszami św. będziemy czytać i rozważać Dzieje Apostolskie. Zachęcamy wiernych do pozostania w kościele po Mszy św. na słuchanie Słowa Bożego. Dzisiaj też przypada 1058 rocznica Chrztu Polski. Wielkiego wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny.
  2. Polecamy wiernym prasę katolicką: tygodnik „Niedziela” – ciekawy artykuł pt: „Komu wierzy dziś człowiek”, czy artykuł pt; „Szkoła w likwidacji”. Polecamy „Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej”.
  3. Zapraszamy wiernych na pielgrzymkę 26 i 27 kwietnia do Kudowy Zdrój, Wambierzyc, Dusznik Zdrój i pielgrzymkę do Armenii i Gruzji  od 17 - 27 czerwca. Najstarsze kraje chrześcijańskie z przepięknymi krajobrazami i wspaniałymi zabytkami. Warto skorzystać z tych pielgrzymkowych propozycji. Zapisy w zakrystii i kancelarii. 
  4. W przedsionku kościoła zapraszamy do obejrzenia zdjęć i dokumentacji ufundowanej przez naszą parafię studni głębinowej w Czadzie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. 
  5. W przyszłą niedzielę III miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na dalsze upiększanie kościoła i otoczenia świątyni. Wszystkie rodziny z naszej parafii, ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy Bóg zapłać.