Ogłoszenia duszpasterskie 2024-05-26

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

  1. Dzisiaj Dzień Matki. Nasze Mamy za okazaną nam miłość i dobroć ogarniamy modlitwą, miłością i wdzięcznością. O godz. 16:00 dzieci z Katolickiego Ogniska Wychowawczego zapraszają Mamy na koncert z racji Ich święta. 
  2. Dzisiaj odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Wyjątkowa okazja by wyrazić nasze zaangażowanie w obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy do licznego udziału wiernych. Marsz rozpoczyna się o godz. 16:00 przed katedrą. Szczegóły na plakacie.
  3. W  czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 8:00, 9:30,11:00 i 15:00 z procesją oraz o godz. 18:00. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy zaraz po Mszy św. o godz. 15:00. Pierwszy ołtarz będzie tradycyjnie przy ul. Starzyńskiego 8, drugi przy ul. Starzyńskiego 4, trzeci ołtarz przy ul. Starzyńskiego 19, czwarty przy plebani. Prosimy mieszkańców wybranych bloków i sąsiednich o wzajemną pomoc w przygotowaniu i wystroju ołtarzy. Cała Parafia niech czuje się odpowiedzialna za piękno i wystrój ołtarzy, oraz za pobożny i religijny przebieg Procesji na Boże Ciało. Godny udział w Procesji niech będzie wyrazem naszej wiary w Eucharystię i naszej wiary w Boga. Niech to będzie wielki i świąteczny dzień. Prosimy wszystkich Parafian o udekorowanie domów obrazami religijnymi, flagami i kwiatami. Prosimy bardzo serdecznie wiernych o nie wywieszania prania na balkonach. Do udziału w procesji zapraszamy całą asystę parafialną, dzieci komunijne w strojach galowych i wszystkich wiernych. We wtorek po Mszy św. zaproszmy na zebranie organizacyjne z kapłanami przedstawicieli wybranych bloków i wszystkich chętnych do pomocy. Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę w środę o godz. 16:00.
  4. Polecamy wiernym nasze czasopismo katolickie: tygodnik „Niedziela” a w nim artykuł o Bożym Ciele pt: „Boże Ciało po polsku” o prawdziwych cudach Eucharystycznych.
  5. W przyszłą niedzielę na Dzień Dziecka, odbędzie się Festyn Parafialny. Pragniemy dzieciom i rodzicom ubogacić niedzielne popołudnie pięknym, ciekawym i kulturalnym relaksem ubogacającym naszą duszę i ciało. Po każdej Mszy św. czynna zabawa fantowa. W kawiarence ciasta domowego wypieku naszych parafianek, kawa, herbata, lody. O godz.15:30 czas na konkursy i zabawy dla dzieci. Wspólny śpiew karaoke dla dzieci i starszych. Dla dzieci zabawy na dmuchańcu. O godz. 16:30 popisy muzyczne dzieci z Katolickiego Ogniska Wychowawczego. O godz. 17:30 pokaz tańca naszego Klubu Tanecznego. O godz.18:30 losowanie głównych nagród. Zabieramy ze sobą nabyte losy.  Można  wygrać: 1) komplet złotej biżuterii wartości ponad 6000 zł. 2) najnowszy model komputera, 3) hulajnogę elektryczną, 3) przelot samolotem nad miastem, 4) drona, 5) cenną biżuterie ze srebra oraz inne nagrody. Warto spróbować i kupić los za 10 zł na główne wygrane. O godz. 20:00 zabawa taneczna. Biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel; wypoczynek dzieci i młodzieży. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.
  6. Wszystkim wiernym, którzy wspierają naszą parafię ofiarą i modlitwą z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.