Ogłoszenia duszpasterskie 2024-06-09

X Niedziela Zwykła 09.06.2024 r.

  1. Przez cały czerwiec nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Serdecznie i gorąco zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy. 
  2. Dzisiaj dzień bardzo ważnych wyborów naszych przedstawicieli do parlamentu Europejskiego. Dokonajmy wyboru najlepszych i zgodnie z wiarą i sumieniem.
  3. W piątek o godz. 18:00 na Jasnej Górze rozpocznie się Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej. Na sali papieskiej wykłady tematyczne. O godz. 20:00 Msza św. i Apel Maryjny. W sobotę o godz. 9:30 zbiórka Akcji Katolickiej w Katedrze i przejście procesyjne na Jasną Górę. Msza św. o godz. 12:00 zakończy pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków do udziału w pielgrzymce.
  4. Polecamy wiernym tygodnik „Niedziela” - warty przeczytania artykuł pt: „Czy łatwo jest być dzisiaj proboszczem”. Nie brakuje wielu dobrych rad: np. jak dobrać właściwe ubranie do typu urody. 
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się modlitewne spotkanie Rycerzy Niepokalanej w Radomsku u OO. Franciszkanów. Początek o godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, wykłady, spotkania i o godz. 18:00 Msza św. na zakończenie. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy rycerzy do udziału w pielgrzymce.
  6. Nasze organy i klimatyzatory zostały już kompletnie wyposażone i udekorowane wyzłoconymi aniołami. W przyszłą niedzielę, III niedziela miesiąca, wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększenie naszej świątyni i otoczenia. Za dary serca wszystkim ofiarodawcom jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.